Řešení infrastruktury pro společnost LARS Chemie s.r.o.

lars chemie150Společnost LARS Chemie s.r.o. specialista na galvanické povrchové úpravy a průmyslovou chemii, vlastnil serverovou infrastrukturu s třemi servery s lokálními disky a nasazenou virtualizací VMware.
Vzhledem k plánovanému rozšíření výroby o nové prostory a nasazení nového informačního systému se sběrem dat prostřednictvím čteček čárových kódů potřebovala společnost vyřešit následující problémy:

  maximalizovat dostupnost infrastruktury s redundancí klíčových komponent;
  vytvořit výkonnou serverovou infrastrukturu postavenou na stávající virtualizaci;
  zajistit vysokou dostupnost a jednoduchou migraci virtuálních serverů;
  vyřešit zálohování a rychlou obnovu serverů;
  pokrýt prostory nové výroby bezdrátovou sítí pro čtečky;
  zajistit propojení jednotlivých výrobních lokalit do jedné sítě;
  zajistit centralizovanou ochranu sítě a uživatelů společnosti bezpečnostním řešením.

Tvorba řešení

Po konzultacích se zákazníkem bylo vybráno řešení s nejvhodnějším poměrem cena/výkon. Zvolené řešení obsahovalo:

  • dva výkonné servery s dostatkem operační paměti RAM;
  • redundantně řešenou datovou síť s podporou rychlostí 10Gb;
  • virtuální diskové pole sdíleným fyzickými servery;
  • automatický tiering mezi rychlými SSD disky a pomalejšími SAS disky;
  • jednotný systém zálohování v prostředí virtualizace VMware na externí diskové pole;
  • centrálně řízené Wi-Fi síti s automatickou regulací;
  • maximální ochranu perimetru prostřednictvím UTM řešení;
  • propojení lokalit prostřednictvím VDSL linek s routováním provozu.

   

  Výběr hardwaru

  Jako základ řešení byly vybrány dva výkonné servery HP ProLiant DL360 deváté generace s podporou rychlých pamětí DDR4 a lokálními disky SSD a SAS. Oba servery jsou propojeny rychlostí 2x 10 Gigabitů za sekundu a prostřednictvím technologie HP VirtualStore VSA nabízejí virtuální diskové pole pro provozované servery. V diskovém poli probíhá automatické přesouvání dat (tiering) mezi rychlými SSD disky a pomalejšími disky SAS dle jejich využívání jednotlivými servery a aplikacemi.
  Každý ze serverů je následně připojen redundantně k dvěma aktivním prvkům HP 5800-24G, které prostřednictvím technologie IRF (Intelligent Resilient Framework) vytvářejí jeden virtuální páteřní prvek celé sítě. K této dvojici aktivních prvků jsou redundantně připojeny přístupové přepínače v síti LAN.

  Řízení sítě, zálohování a zabezpečení

  O řízení bezdrátové sítě zákazníka se stará centrální řídící kontrolér HP 830, ke kterému jsou připojeny jednotlivé bezdrátové přístupové body (Wi-Fi AP) v lokalitách zákazníka. Kontrolér zajišťuje řízení výkonu jednotlivých Wi-Fi AP a umožňuje vysílání stejných bezdrátových sítí v různých lokalitách zákazníka pro jednodušší roaming uživatelů.
  Nad virtualizací VMware je nainstalován nástroj Veeam Backup, určený pro zálohování virtuálních serverů na diskové úložiště NAS umístěné z důvodu bezpečnosti v jiné lokalitě.
  Pro zabezpečení a ochranu dat je nasazeno UTM řešení CheckPoint, které kontroluje provoz IPS, emailů, provádí antivirovou kontrolu komunikace a umožňuje zaměstnancům bezpečné vzdálené připojení k síti z internetu.

  "Cílem naší společnosti je vyrábět výrobky jen té nejvyšší kvality a stejnou kvalitu jsme očekávali i od společnosti VISITECH při jejich práci, kterou odvedli na výbornou," řekl Michal Kirchner, jeden z majitelů společnosti LARS CHEMIE.

Log In or Register

// EOF