Největší kybernetické hrozby v Česku

kyber hrozbaDanger, Nemucod či Fraud. To jsou jména tří počítačových virů, před kterými by se měli mít tuzemští uživatelé na pozoru. Během uplynulého měsíce šlo totiž v Česku o nejhojněji se vyskytující nákazy vůbec. Vyplývá to z pravidelné měsíční statistiky nejrozšířenějších hrozeb, kterou pravidelně sestavuje antivirová společnost Eset.

Stejně jako v září byl i v říjnu nejčastěji skloňovanou hrozbou škodlivý kód Danger, který se šíří nejčastěji prostřednictvím nevyžádaných e-mailů. V uplynulém měsíci měl podle Esetu na svědomí každý třetí útok.

Číst dál

Počet malvarových rodin útočících na podnikové sítě vzrostl!

malwarePodle nejnovějšího indexu hrozeb, zveřejněného společností Check Point vzrostl počet aktivních malwarových rodin během prvního pololetí roku 2016 téměř o dvě třetiny (61 %). Zároveň byl zveřejněn žebříček zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků.

Česká republika se v červnu umístila na 46. pozici, což je vzestup o 7 míst mezi méně bezpečné země. Pro srovnání, Slovensko se umístilo na klidnější 90. pozici. Na prvním místě se v Indexu hrozeb umístil Bangladéš, který se posunul na vrchol ze 2. příčky.

Číst dál

VISITECH a.s. partnerem platformy KYBEZ!

KybezVISITECH a.s. se nově stal oficiálním partnerem platformy kybernetické bezpečnosti KYBEZ

KYBEZ je:

  • Nejrozšířenější portál o kybernetické bezpečnosti.
  • Více než 20 let praxe s poradenstvím v oblasti informačních technologií.
  • Zkušenosti s více než 6000 organizacemi ve státní správě i samosprávě. 

Většina ředitelů se o kybernetickém útoku na svou organizaci nikdy nedozví

291b2f6c382a01839bb8513c2c04f6Víte že podle průzkumu společnosti VMware téměř třetina (30 %) IT manažerů s rozhodovací pravomocí a téměř čtvrtina kancelářských pracovníků (23 %) z Evropy, Středního východu a Afriky věří, že CEO by měl zodpovídat za vážnější porušení ochrany dat. Zároveň ale čtvrtina (25 %) IT manažerů s rozhodovací pravomocí o porušení ochrany dat vedení neinformuje.

Nedostatečné sdílení informací vede k tomu, že vedení firmy nemá kompletní obrázek o rizicích spojených s porušením bezpečnosti. To potvrdil i výzkum, který dříve v letošním roce provedla organizace Economist Intelligence Unit za podpory VMwaru. Podle něj pouze osm procent členů vrcholného vedení firem v regionu EMEA považuje kybernetickou bezpečnost za prioritu. Počet kybernetických útoků se přitom neustále zvyšuje a jejich následky jsou stále vážnější – ztráta intelektuálního vlastnictví, konkurenční výhody i zákaznických dat. Tento rozkol mezi představami vedení a realitou tak může mít velký dopad na značku a celkový výkon firmy.

Číst dál

Ocenění VISITECH a.s. za případovou studii.

Společnost VISITECH a.s. 31.3.2016 vyhrála cenu "Veracomp Rewards Fortinet & Flowmon" za případovou studii Bonatrans a.s.. Tímto chceme poděkovat všem zúčastněným na projektu, za jejich snahu a práci.

Případovou studii si můžete prohlednout zde:

 Bonatrans screen

Dva noví členové týmu VISITECH s certifikací FlowMon Consultant!

FlowMonDva členové týmu VISITECH, Dušan Weingart a Radek Vašíček, na konci ledna úspěšně splnili závěrečný test školení společnosti Flowmon Networks a získali tak certifikát FlowMon Consultant. Je to další důležitý krok v rozšiřování kompetencí našeho pracovního týmu v oblasti bezpečnosti. Gratulujeme !

Log In or Register

// EOF